ایمیل : info@bardarsho.com         تماس : 09157416430

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مراقبت های قبل از بارداری طبیعی

مراقبت های قبل از بارداری طبیعی

مراقبت های قبل از بارداری طبیعی و دوران بارداری یکی از مهم ترین دوران زندگی هر بانویی می باشد؛ در واقع فرزند آوری بنیان خانواده را محکم کرده و کمک می ‌کند تا آینده جامعه همیشه سرسبز و جوان بماند و هر زوجی می خواهد که یک روزی فرزند خودش را داشته و آن را پرورش دهد؛

اما متاسفانه امروزه بارداری و اقدامات آن با دغدغه های زیادی مواجه شدند و خیلی از افراد ممکن است در این فرآیند با یک سری مشکلاتی رو به رو شوند که باید یک سری اقدامات ضروری و مراقبت های قبل از بارداری طبیعی را بانوان انجام بدهند تا سلامت خود و جنین شان را در طول دوران بارداری ثابت نگه داشته و فرایند زایمان را به راحتی انجام دهند.

ما قصد داریم به شما یک سری نکات در مورد مراقبت های قبل از بارداری طبیعی بگویم پس با ما در باردار شو همراه باشید.

برای خرید دوره باردار شدن با تغییر رفتار غذایی و تغییر باورها ( بر اساس تجربه شخصی موفق ) روی لینک زیر کلیک کنید:

 

خرید محصول

 

نقش تغذیه و مراقبت های قبل از بارداری طبیعی

یکی از عواملی که پیش از بارداری طبیعی اهمیت بسیار زیادی در فرآیند آن می گذارد تغذیه مناسب است. متاسفانه امروزه اطراف ما پر شده از غذاهایی که برای ما هیچ فایده ای نداشته و تنها با یک سری مواد غیر طبیعی مانند روغن های زیاد سرخ کردنی و موارد دیگر درست شده اند.

خیلی از افرادی که فست فودها و غذاهای پرچرب و نامناسب را استفاده می کنند و به اصول تغذیه درست اهمیت نمی دهند؛ در فرایند بارداری طبیعی شان ممکن است دچار مشکل شوند به همین دلیل تغذیه صحیح پیش از بارداری هم در دوران آن و هم در رشد جنین تاثیر زیادی می گذارد و کمبود ویتامین ها و رعایت نکردن توصیه های غذایی سبب می‌شود تا در بارداری و دوران آن مشکلات ایجاد شود.

 

نقش تغذیه

نقش تغذیه

 

ورزش و سلامت جسمانی

از آن جایی که بارداری طبیعی باید به ساده ترین شکل خودش اتفاق بیفتد نکته ‌ای که باید در این زمینه بدانید این است که ورزش کردن و فعالیت جسمانی روی فرایند باروری و همین طور سلامت کلی مادر تاثیر زیادی می گذارد؛ به همین دلیل شما باید برای ورزش کردن و تحرک یک برنامه‌ای داشته و از آن پیروی کنید تا در زمان اقدام به بارداری با مشکلات جسمانی روبرو نشوید که در فرایند باروری شما تاخیر و مشکل ایجاد کند.

سیکل و تعیین زمان تخمک گذاری

یکی دیگر از مراقبت های پیش از بارداری این است که شما درمورد زمان تخمک گذاری و سیکل ماهانه تان اطلاعات کامل داشته باشید. اگر سیکل شما نامنظم است و یا این که دچار مشکلات تخمک گذاری هستید ممکن است روی بارداری طبیعی شما تاثیر منفی بگذارد. شما می توانید با ثبت تاریخ عادت ماهانه و بررسی زمان تخمک گذاری می تواند این دوران را در سیکل خودتان مشخص کنید.

 

اهمیت استرس و شرایط روحی برای باردار شدن

اهمیت استرس و شرایط روحی برای باردار شدن

 

عاملی که شاید مهمترین مراقبت قبل از دوران بارداری طبیعی باشد؛ شرایط روحی و وضعیت روانی مادر است. متاسفانه استرس و اضطراب در دنیای امروزی نقش خیلی جدی در زندگی افراد ایفا می‌ کند و بسیاری از آن ها درگیر آن می باشند. استرس و اضطراب ناشی از اتفاقات و رخ دادن یک سری موارد و مشکلات بروز پیدا می ‌کند و اختلالاتی را در زندگی و همین طور در شرایط جسمانی فرد ایجاد می‌ کند که یکی از آن ها باروری است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که باروری و استرس رابطه عکس با هم دارند چرا که استرس هورمون هایی را ترشح می کند که روی کارکرد هورمون های باروری تاثیر منفی می ‌گذارد.

به همین دلیل یکی از مراقبت های پیش از دوران بارداری این است که شما از شرایط و باورهای خوبی برخوردار باشید و همین طور اوضاع افکار و طرز فکرتان نسبت به مسائل و پیرامون اطراف تان را بهتر کنید تا هم از نظر سلامتی روی جسم شما تاثیر مثبتی گذاشته و همین که منجر به ناباروری یا مشکلات باروری طبیعی نشود.

راه حل چیست؟

بسیاری از مشکلات در باوری طبیعی ناشی از افکار و باورهای یک فرد است؛ چرا که شما ممکن است بارها روش های پزشکی را امتحان کرده باشید؛ اما به نتیجه دلخواه تان نرسیده باشید. به همین دلیل مشکل ممکن است از درون شما باشد، یعنی تنها کاری که باید بکنید این است که روی افکار و باورهایتان کار کنید تا مشکلات و ضعف هایی که درمورد بارداری طبیعی دارید حل شود. باورها و افکار شما بیشترین میزان تاثیر را روی بارداری شما و همسرتان می گذارد.

روزی اگر هزار بار افکار منفی داشته باشید و نتوانید ذهن تان را مدیریت کنید، نگرانی ها روی جسم شما هم تاثیر می گذارد. شما باید بدانید که پیش باورهایی که درمورد باوری دارید اشتباه است و بهتر است که چیدمان ذهنی خودتان را عوض کنید و بیشتر از هزار باز روی باورهایتان کار کنید و ایمان درونی خودتان را قوی کنید. زمانی که این مراحل انجام می دهید می بینید که فرآیند بارداری خود به خود و به صورت طبیعی رخ می دهد.

 

تاثیر افکار در بارداری

تاثیر افکار در بارداری

 

دوره بارداری به روش ساده و طبیعی

یک سری از افراد هستند که شرایط حال حاضر شما را داشتند؛ آن ها با مشکلات باوری از روش های طبیعی دست و پنجه نرم کرده اند و متدهای مختلف پزشکی را امتحان کرده اند. تجربه آن ها به شما کمک زیادی می کند تا بتوانید بسیاری از مشکلات تان را حل کرده و بدانید که در این مسیر ذهن و باور شما بیشتر از هر چیز دیگری تاثیر گذار است.

این دوره بر اساس تجربه شخصی ما می باشد که به شما در بارداری طبیعی کمک می کند تا به صورت طبیعی روند بارداری را طی کنید و نیازی نباشد تا مشکلات و سختی های زیادی را تجربه کنید. این دوره برای کسانی که اشتیاق زیاد به داشتن فرزند دارند و می خواهند به روش طبیعی بارداری را تجربه کنند مناسب است و می توانند از آن بهترین نتیجه را بگیرند.

برای خرید دوره باردار شدن با تغییر رفتار غذایی و تغییر باورها ( بر اساس تجربه شخصی موفق ) روی لینک زیر کلیک کنید:

 

خرید محصول

تیم تحریریه باردار شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

وب سایت باردار شو

×