ایمیل : info@bardarsho.com         تماس : 09157416430

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

مراقبت های قبل از بارداری در خانه

مراقبت های قبل از بارداری در خانه

مراقبت های قبل از بارداری در خانه : رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند تاثیر مستقیمی بر توانایی شما برای باردار شدن داشته باشد اما چگونه؟
اگر غذاهای ناسالم بخورید و عادت های اشتباه را در زندگیتان تکرار کنید سیستم ایمنی بدنتان به خطر خواهد افتاد و بدون داشتن سیستم ایمنی سالم اندام های شما نمی تواند به درستی کار کنند و خون شما نمی تواند آن طور که باید جریان یابد و این می تواند عدم تعادل را در بدن شما ایجاد کند و یکی از مهمترین کارهایی که بدن یک زن انجام می دهد یعنی باردار شدن و پرورش جنین را مختل کند.

فرقی نمی کند که شما از طب سنتی و یا از راهکارهای پزشکی برای از بین بردن مشکلات ناباروری استفاده می کنید اما مراقبت های قبل از بارداری می تواند همیشه ایده خوبی برای یک بارداری سالم و طبیعی باشد.

در هر صورت اگر ترکیب مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن خود ندهید چگونه می توان انتظار داشت که بدن این کار پیچیده و مهم مانند ایجاد یک موجود زنده دیگر را به درستی انجام دهد!
بنابراین برای انجام مراقبت های قبل از بارداری طبیعی از کجا باید شروع کرد؟ بیایید با اصول اولیه شروع کنیم ! آنچه که می خوریم….

دستورالعمل های غذایی برای مراقبت های قبل از بارداری در خانه

قبل از بارداری وعده های غذایی خود را به دوتا سه وعده در روز برسانید و از موادی استفاده کنید که ارزش غذایی بالایی دارند مثل گوشت قرمز، همه ما شنیده ایم که زنان باردار می گویند که من برای دو نفر غذا می خورم در حالی که بشقاب خود را پر از غذا می کنند منظور من کم کردن و یا اضافه کردن کالری به رژیم غذایی شما نیست به این معنی است که یاد بگیریم طوری غذا بخوریم که بدن ما را قوی کند تا با حداکثر کارایی کارکند.

 

دستورالعمل های غذایی برای مراقبت های قبل از بارداری در خانه

دستورالعمل های غذایی برای مراقبت های قبل از بارداری در خانه

 

خوردن وعده های غذایی زیاد در طول روز در حالی که بدون مواد مغذی سالم و انرژی کافی هستند می تواند انرژی بدن را مختل کند و بسیاری از هورمون ها را از بین ببرد و اندام هایتان را ناهماهنگ کند و باردار شدن را برایتان سخت و سخت تر کند.

غذا منبع تمام انرژی ها در بدن است ، اما آیا می دانستید که انواع مختلفی از غذاها از کیفیت انرژی خوبی برخوردار نیستند ؟ آن ها مقدار زیادی و یا مقدار خیلی کمی از انرژی و مواد معدنی را به بدن شما منتقل می کنند که بدن شما تعادل خود را از دست می دهد و این عدم تعادل می تواند بر باروری شما تأثیر بسزایی بگذارد.

بنابراین هنگام تلاش برای باردار شدن چه تغییرات غذایی را باید در نظر بگیرید؟
در اینجا به چند مورد از این تغییرات غذایی اشاره می کنیم که همه زنان برای اینکه بتوانند یک بارداری سالم و طبیعی را تجربه کنند باید به آن پایبند باشند.

غذاهایی را مصرف کنید که دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب هستند:

هر سلول زنده بدن برای سالم ماندن به مقادیر کافی اسیدلینولئیک و اسید آلفا لینولئیک نیاز دارد که برای تخمک گذاری نقش مهم و کلیدی ایفا می کنند، بنا براین خوردن مقدار زیادی ماهی، روغن ماهی، سویا، تخم مرغ، کلم بروکلی و سبزیجات سبز تیره همگی می توانند به آماده سازی بدن شما برای تخمک گذاری کمک کنند.

یک نکته مهم در اینجا ضروری است:

در حالی که خوردن ماهی راهی عالی برای دریافت اسیدهای چرب ضروری در رژیم غذایی شما است، زنان باردار و کسانی که در تلاش برای باردار شدن هستند باید از ماهی هایی که در بالای زنجیره غذایی قرار دارند مانند کوسه ، شمشیرماهی، شاه‌ماهی خال‌خالی ، تاج‌ماهی، پولک و ماهی تن اجتناب کنند.

زیرا سطوح بالایی از جیوه در این ماهی ها یافت می شود که بر باردار شدن تاثیر می گذارد. هر چه در زنجیره غذایی بالاتر بروید، جیوه بیشتری پیدا می شود. مطمئن نیستید از کدام ماهی اجتناب کنید؟ از این قانون ساده استفاده کنید: از ماهی هایی که برای زنده ماندن ماهی های دیگر را می خورند دوری کنید.

غذاهای اسیدی را کاهش دهید:

سطح نامناسب pH در سیستم تولید مثل شما می تواند مانع بارداری شود، بنابراین حتماً مقدار زیادی از میوه های غیر مرکبات مثل، سبزیجات، جوانه ها، غلات، و گیاهان دارویی مصرف کنید تا سطح pH را یکسان کنید.

مقدار زیادی سبزیجات چلیپایی بخورید:

سبزیجات چلیپایی مانند کلم، گل کلم، کلم بروکلی و کلم بروکسل همگی حاوی ترکیب دی ایندولیل متان (DIM) هستند که به افزایش متابولیسم استرادیول (نوعی استروژن) در بدن معروف است کمک می کنند.

فقط گوشت های ارگانیک و بدون هورمون بخورید:

غذاهایی که می خوریم همیشه برای ما مفید نیستند – حتی اگر “غذای ناسالم” در نظر گرفته نشوند. برای برخی از زنان، آفت‌کش‌ها، مواد شیمیایی و هورمون‌هایی که در گوشت‌های امروزی یافت می‌شوند می‌توانند در تولید هورمون طبیعی اختلال ایجاد کنند و باعث ناباروری شوند.

هر بار که چیزی می‌خورید که دارای طعم‌های افزودنی، نگهدارنده یا مصنوعی است، نه تنها شانس دریافت مواد مغذی مناسب از آن غذای خاص را از بدن خود می‌گیرید، بلکه مواد مغذی را که قبلاً جمع‌آوری کرده اید نیز از دست می دهید. چگونه؟ وقتی این عناصر را به بدن خود اضافه می کنید، بدن شما مجبور می شود از مواد مغذی ارزشمند برای سم زدایی آنها استفاده کند.

از کربوهیدرات های تصفیه شده اجتناب کنید:

بدن ما ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را از غذاهایی که می خوریم دریافت می کند و از آنها برای متابولیسم هر چیزی که می خوریم استفاده می کند. متأسفانه، وقتی غلات به طورکامل تصفیه می شوند، بسیاری از این مواد معدنی مهم از بین می روند.

اگر کربوهیدرات های تصفیه شده زیادی بخورید – مانند کربوهیدرات های موجود در نان سفید، ماکارونی و برنج سفید – ممکن است بدن شما مجبور شود از ذخایر معدنی خود استفاده کند تا آنچه را که نیاز دارد به دست آورد. این اغلب می تواند منجر به کمبود روی یا اسید فولیک در بدن شما شود که می تواند برای بارداری و جنین مضر باشد.

سطوح کافی روی برای افزایش تعداد اسپرم در مردان ضروری است. مقدار کم روی در بدن هر یک از والدین می تواند منجر به ناهنجاری های کروموزومی یا حتی مرگ جنین شود. کمبود اسید فولیک می تواند منجر به کاهش تولید تخمک و اسپرم و همچنین اسپینا بیفیدا در نوزادان شود.

 

از محصولات لبنی و لبنیات اجتناب کنید:

از محصولات لبنی و لبنیات اجتناب کنید:

از محصولات لبنی و لبنیات اجتناب کنید:

محصولات این روزها حاوی سطوح بالایی از هورمون‌هایی هستند که برای تولید شیر بیشتر به گاوها تزریق می‌شوند و همچنین آفت‌کش‌هایی که در خوراک دام استفاده می‌شوند. مصرف این هورمون‌ها می‌تواند باعث تغییرات هورمونی در سطح بدن شما و فاسد شدن جنین در حال رشد شود.

محصولات لبنی (به ویژه شیر گاو) باعث ایجاد آلرژی، ایجاد مخاط سنگین و مسدود شدن دستگاه گوارش شما می شود. آنها همچنین مملو از آنتی بیوتیک ها هستند که برای بدن و تعادل هورمونی شما مخرب هستند. در واقع انسان تنها گونه ای است که شیر سایر گونه ها را می نوشد.

مشکل این است که ما نمی توانیم مانند گوساله ها شیر گاو را هضم کنیم. سیستم گوارش ما متفاوت ساخته شده است. ما نمی توانیم پروتئین شیر را نیز پردازش کنیم. این اغلب منجر به انواع مختلفی از واکنش های آلرژیک، تجمع مخاط و مشکلات گوارشی می شود که خود را به عنوان عفونت قارچی کاندیدا و اختلالات تولید مثل نشان می دهد.

مواردی که باید از آنها اجتناب کنید عبارتند از:

شیر و پنیر، محصولات حاوی لاکتوز، پروتئین شیر، پروتئین آب پنیر و پودر شیر خشک بدون چربی می باشد.
جایگزین خوب می تواندکره دانه کنجد یا همون ارده کنجد باشد که از دانه های کنجد کامل آسیاب شده تهیه می شود و منبع فوق العاده ای از پروتئین و کلسیم است که حاوی بیش از 1100 میلی گرم کلسیم در هر 100 گرم است.

جایگزین های خوب برای محصولات لبنی نیز شامل شیر تهیه شده از دانه ها یا مغزها مانند کنجد، بادام، تخمه کدو تنبل و غیره است (به استثنای بادام هندی و بادام زمینی).
محصولات سویا نیز می توانند به عنوان یک جایگزین عمل کنند، اما باید به مقدار کم مصرف شوند زیرا مصرف بیش از حد آن با مشکلات تیروئید مرتبط است.

کافئین، نیکوتین و الکل را از رژیم غذایی خود حذف کنید

هنگام تلاش برای باردار شدن باید از مصرف تمام محرک ها اجتناب شود. نیکوتین می تواند تخمدان های شما را پیر کند و تخمک های شما را در برابر لقاح مقاوم کند، به خصوص با افزایش سن.

الکل به شدت برای باروری مضر است، به طوری که محققان غربی کاهش 50 درصدی موفقیت درمان IVF را برای زنانی که حتی مقادیر حداقلی الکل مصرف کرده بودند، گزارش کردند. کافئین می تواند عروق خونی را در مردان و زنان محدود کند و باعث مشکلات باروری شود.

 

از مصرف داروهای غیر ضروری و داروهای بدون نسخه بپرهیزید

از مصرف داروهای غیر ضروری و داروهای بدون نسخه بپرهیزید

از مصرف داروهای غیر ضروری و داروهای بدون نسخه بپرهیزید

مگر اینکه کاملاً ضروری باشد، تمام داروها باید در حین تلاش برای باردار شدن متوقف شوند، زیرا می توانند بر هر اندام بدن و انرژی منتشر شده تأثیر بگذارند.

نکته در مورد میوه

ما کمی در مورد تأثیر منفی قندهای تصفیه شده بر سلامت و باروری صحبت کرده ایم. این بدان معنا نیست که لزوماً باید از خوردن میوه خودداری کنید. بسیاری از میوه‌ها که ذاتاً شیرین هستند، یک راه فوق‌العاده سالم برای دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز، و همچنین برای دریافت «تحلیل قند» ارائه می‌دهند.

یک سیب پخته شده با عسل می تواند یک لذت بخش واقعی کام و همچنین یک غذای باروری دوستانه باشد که هر چند وقت یکبار می توانید از آن لذت ببرید. میوه های تازه همچنین می توانند با کمک به آرام کردن بدن شما به باروری شما کمک کنند – کاری که قندهای تصفیه شده نمی توانند انجام دهند.

هرچند استثناهایی هم وجود دارد. به عنوان مثال، اگر از نظر درونی بسیار خونسرد هستید، باید از تمام غذاهای خام، از جمله میوه های تازه دوری کنید. مهم نیست که دمای داخلی شما چقدر است، همیشه ایده خوبی است که هنگام تلاش برای باردار شدن از مصرف میوه های گرم و سرد مانند آناناس، انبه و خربزه دوری کنید.

در عوض میوه‌هایی مانند تمشک، انگور، سیب و گلابی را انتخاب کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که غذایی که می خورید هماهنگی بدن شما را مختل نمی کند.

در مورد غذای خام توجه داشته باشید

منطقی است که غذاهای خام برای شما بهتر باشد، درست است؟ نه لزوما، به خصوص اگر در تلاش برای باردار شدن هستید. هضم غذاهای خام انرژی زیادی می گیرد – بیشتر از هضم غذاهای پخته شده (گرم). اگر شما یکی از آن دسته از زنانی هستید که بدن شما خنک‌تر است، هضم غذاهای خام می‌تواند انرژی بدن شما را کاهش دهد.

بنابراین، اگر می‌دانید که بدنتان سردتر است و باردار شدن برایتان دشوار است، از هر نوع غذای خام دوری کنید. همه غذاها را گرم کنید یا حداقل آنها را در دمای اتاق نگه دارید. این باید به تقویت انرژی شما کمک کند و به بدن شما حمایت لازم را برای بچه دار شدن بدهد.

خوردن ارگانیک:

تا جایی که برای شما امکان پذیر است از غذاهای طبیعی و محلی استفاده کنید از گوشت های بدون هورمون استفاده کنید قندهای تصفیه شده را به کلی از برنامه غذاییتان حذف کنید. از روغن های اشباع شده مثل روغن های مایع و نباتی به طور قطع خداحافظی کنید زیرا این مواد وقتی وارد بدن می شوند تمام ارگان های بدن را مختل می کنند و باعث ناباروری می شوند.

خوردن گوشت قرمز:

میلیون ها سال پیش اجداد ما تنها غذایی که مصرف می کردن گوشت بوده است ژن های ما با گوشت سازگار است با تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیدن که معده انسان مانند معده حیوانات گوشتخوار است نه حیوانات گیاه خوار.

تمام این شنیده هایی که به ما گفتن گوست قرمز خوب نیست و باعث فشار خون، چربی خون و غیره می شود یه دروغ بیشتر نیست این بیماریها از وقتی شایع شدن که مواد جدیدی مثل قند های تصفیه شده و روغن های مایع و نباتی و شیر و ماستهای هورمونی وارد بازار شدن با یه تحقیق کوچیک خودتون متوجه این قضیه خواهید شد پس در صورت اطلاعات بیشتر لطفا یه زحمت به خودتون بدهید و در اینترنت یه سرچ کوچیک انجام دهید…

حذف کردن قند و شکر:

مواد قندی می توانند به بدن آسیب زیادی وارد کنند به ویژه برای زنانی که قصد باردار شدن دارند مواد قندی تخمدان ها را ضعیف می کند و باعث ایجاد کیست های تخمدان می شود و در نتیجه باعث ناباروری در بیشتر زنان می گردد علاوه بر آن از نظر روحی و روانی باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود و فرد را دچار پرخاشگری و بی حوصلگی می کند.

دادن بیش از حد قند، کربوهیدرات و سایر غذاهای ناسالم به بدن، می تواند به ناباروری کمک کند و مانع از تغذیه مناسب شود که برای حفظ بدن در بهترین و سالم ترین شکل آن ضروری است. به عنوان مثال، خوردن چربی های اشباع شده می تواند در متابولیسم اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز شما اختلال ایجاد کند که می تواند باعث عدم تعادل هورمونی شود.

حذف کردن روغن های نباتی چه جامد چه مایع (در واقع سم خالص برای بدن)

خوردن چربی های اشباع شده می تواند در متابولیسم اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز بدن اختلال ایجاد کند و باعث عدم تعادل هورمونی شود که این می تواند ناهماهنگی در اعضای بدن ایجاد کند و این ناهمانگی بر سیستم تولید مثل مانند تخمدان ها اثر می گذارد و باعث ناباروری می شود.

جایگزین خوب می تواند روغن زیتون ارگانیک و روغن کنجد ارگانیک و همچنین دنبه گوسفند و روغن گوسفندی که از خوراک طبیعی و بدون هورمون استفاده کرده باشد.

نوشیدن آب فراوان:

نوشیدن آب کافی در طول شبانه روز به عملکرد اعضای بدن مانند درست کار کردن مغز و روده ها کمک می کند .مصرف آب کافی از بافتهای بدن محافظت می کند، از یبوست جلوگیری می کند و باعث کاهش وزن می شود.

رسیدن آب کافی به بدن گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه باعث اکسیژن رسانی بیشتر به اندام های بدن می شود و همچنین با نوشیدن آب کافی بسیاری از بیماریها مانند فشارخون،یبوست مزمن و عفونت هایی مانند عفونت مجاری ادراری و بسیاری دیگر از بین می روند.

نوشیدن آب باعث بالا رفتن متابولیسم بدن و در نتیجه افزایش انرژی در بدن می شود و همچنین باعث بهبود خلق و خو شده و روحیه افراد را تا حد زیادی بالا می برد زیرا مصرف کم آب بر روحیه ی افراد تأثیر می گذارد و منجر به خستگی، گیجی و هم چنین اضطراب می شود.

یکی از شایع ترین مزایای نوشیدن آب فراوان در طول شبانه روز شفافیت پوست صورت و چشم ها است زیرا آب کافی باعث ساخت کلاژن در پوست و اب رسانی به چشم ها می شود.

نوشیدن آب سالم و بهداشتی  به اندازه کافی در طول شبانه روز برای زنانی که در تلاش برای باردار شدن هستند می تونه یه امر حیاتی و مهم باشه زیرا یکی از دلایلی که میتونه باعث عدم تعادل در سیستم تولید مثل زنان شود.

سمی بودن سیستم گوارش است که با صرف آب کافی در طول شبانه روز می توان سیستم گوارش و روده ها را پاکسازی کرد که منجر به تعادل و هماهنگی در اعضای بدن شده و از ناباروری جلوگیری می کند.

پاکسازی و ناباروری

پاکسازی و ناباروری

پاکسازی و ناباروری:

یک برنامه پاکسازی خوب نه تنها شما را از بسیاری از علائم بیماری خلاص می کند بلکه به شما در مشکلات ناباروری، اختلالات هورمونی، کیست تخمدان، ریزش مو و دردهای مزمن کمک می کند و همچنین به شما امکان وضوح ذهنی، تقویت جدی انرژی و رهایی از بسیاری از افکار و احساسات منفی را می دهد.

هنگامی که سیستم گوارشی بیش از حد سمی می شود، ضعیف و ناکارآمدتر می شود. روده های سمی منجر به مسمومیت خون می شوند.

کبد ضعیف و کندی که قادر به تحمل اسیدیته و بار سمی بیش از حد نباشد، سموم را در قسمت‌های دیگر بدن مانند کلیه‌ها، قلب، مغز، پوست، لنف و غیره آزاد می‌کند.
قبل از غلبه بر هر شرایطی مانند مشکلات هورمونی، اختلالات تخمدان، سندرم تخمدان پلی کیستیک یا ناباروری، این سموم باید حذف شوند.

یک برنامه پاکسازی عمیق در نهایت به بدن کمک می کند تا سموم را از کبد، کلیه ها و سیستم لنفاوی دفع کند با پاکسازی کبد، عملکرد اندام های حیاتی دفع تقویت می شود و در نتیجه تعادل و اثربخشی بیشتری ایجاد می کند. سیستم داخلی قادر به خود درمانی و کنترل بسیاری از اختلالات مرتبط با ناباروری است. این امر بدن شما را برای باروری در سطوح فیزیکی و انرژی آماده می کند.

مشکلات ناباروری و همچنین بسیاری از اختلالات و بیماری های هورمونی دیگر به خوبی به فرآیند پاکسازی پاسخ می دهند. ساده ترین و ارزان ترین راه برای پاکسازی روده بزرگ، خون و سیستم لنفاوی انجام یک سری از پاکسازی آبمیوه، همراه با چندین تکنیک تحریک سم زدایی است که در این مقاله فقط پاکسازی هفت روزه انگل و سم زدایی کبد اشاره شده است.

 

خلاص شدن از شر انگل ها: یک برنامه یک هفته ای

خلاص شدن از شر انگل ها: یک برنامه یک هفته ای

خلاص شدن از شر انگل ها: یک برنامه یک هفته ای

هیچ پروتکل پاکسازی بدون کشتن انگل هایی که در سیستم شما ساکن هستند کامل نمی شود. انگل ها موجودات زنده ای هستند که غذا می خورند، تخم می گذارند و سموم را در جریان خون ترشح می کنند. آنها از غذایی که به آنها می‌دهید (مخصوصاً شکر) زندگی می‌کنند.
آنها سالم و چاق رشد می کنند و ممکن است برای چندین دهه در بدن شما باقی بمانند بدون اینکه شما حتی آن را بدانید. برخی از انگل‌ها می‌توانند تا 40 سانتیمتر و یا حتی بیشتر رشد کنند و در دستگاه گوارش شما ساکن شوند و سمومی ترشح کنند که بار سمی ایجاد می‌کند.
این انگل ها در داخل بدن شما تولید مثل می کنند و از مواد معدنی مانند کلسیم و پروتئین ضروری تغذیه می کنند. آنها به ریه ها، مفاصل، سیستم عصبی و کبد شما آسیب می رسانند که منجر به بسیاری از بیماری ها مانند آلرژی شدید، آرتریت، کم خونی، مشکلات گوارشی، اختلالات هورمونی، مشکلات ناباروری و غیره می شود. موثرترین و طبیعی ترین روشی که من برای از بین بردن انگل ها پیدا کرده ام مصرف روزانه افسنطین، میخک، گردو سیاه و سبزی سیر و سیر خام برای تمام هفته است. این کار اکثر انگل ها را از بین می برد.

از کم شروع کنید؛ هر روز صبح با معده خالی به مدت یک هفته ناشتا 2 حبه سیر خام له شده یا نگینی خرد شده را با یک لیوان آب مصرف کنید. همه آنها را با معده خالی و چند بار دیگر در طول روز مصرف کنید. دوز را هر روز به مدت 6 روز کمی افزایش دهید.
توجه: از آنجایی که انگل‌ها آمونیاک ترشح می‌کنند که یک سم قوی است، ممکن است در این فرآیند کمی احساس بیماری کنید. نترسید: این فقط موقتی است.
یکی دیگر از جایگزین های خوب برای از بین بردن انگل ها، مصرف دانه کدو تنبل خام است. آنها حاوی اسیدهای چرب هستند که به ریشه کنی انگل کمک می کند.
روغن نارگیل علاوه بر ارزش غذایی فوق العاده، برای از بین بردن انگل ها نیز بسیار موثر است. حتی اگر هیچ علامتی از انگل را تجربه نکنید، باید به منوی غذایی شما اضافه شود.

این مقاله ادامه دارد مطالب بسیار ارزنده دیگری نیز به این مقاله اضافه خواهد شد….

تیم تحریریه باردار شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

وب سایت باردار شو

×